Aynı Bankadan 3 Kredi Çekilebilir Mi?

3 farklı bankada kredi çekmenin bir yolu var mı veya aynı bankadan 2 kredi çekip bir de farklı bankadan toplamda üç adet kredi çekilebilir mi? İnsanoğlunun ihtiyaçları hiç  bitmez. Bir ihtiyacımızı karşılarken diğer ihtiyacımızı karşılamakta zorluk çekeriz. Ev alırız, sonrasında araba gelir, araba alırız, sonrasında çocuğumuzu eğitimi gelir. Zaten aldığımız maaşımızın büyük bir bölümü  kredi borçlarına giderken, bir de başka ihtiyaçları için kenara para atmak hayal gibi. Ama diğer ihtiyaçlarda beklemez. Kredi kartlarının limitlerini zorlarız, sonuçta onlarda ay sonunda ödeme bekler. Rutin olan su, elektrik, doğal gaz, iletişim faturalarımız var. Gelir az ama gider çok. Bu durumda yapacak bir şey kalmaz.

Kredi Notu En Belirleyici Etkendir

Kredi notu puanımız iyi ise her halukarda kredileri alabiliriz sıkıntı yok. Çektiğimiz kredinin taksitleri devam ederken, ikinci bir kredi ihtiyacımız oluşabilir. Aynı bankadan kredi çekmek isteyebiliriz. Bunun için bankaya diğer kredi ödemelerinizin düzenli bir şekilde ödüyor olmanız gerekir. Düzenli ödemiyorsanız zaten banka bu talebinizi onaylanamaz.

Aynı bankadan 2 kredi hatta 3 kredi

Önceki kredinizi düzenli ödüyorsanız, banka size ikinci kredi çok rahat bir şekilde onaylar. İkinci krediniz varken, bir üçüncü krediye de ihtiyacınız oldu. Banka sizin daha önce kredilerinizin ödemelerine bakar. Eğer ödemeleriniz düzenli ise, diğer bir uygulama olan sizin, daha önceki kredilerinizin taksit oranlarına bakar. Çünkü maaşınızın ne kadarını taksit ödemeleriniz kapsıyor. Eğer taksit ödemeleriniz maaşınızın yarısını fazlasıyla geçmişse büyük bir ihtimale onaylanmaz. Çünkü banka maaşınızın yarısından daha fazla taksiti ödemeyeceğinizi düşünebilir.

Düzenli Borç Ödeme Çok Önemlidir.

Hatta son zamanlar kredilerde yapılan kısıtlamalar dan dolayı da veremeyebilir. Ama taksitlerinizi düzenli ödüyorsanız ve diğer kredileriniz maaşınızı yarısından az ise, kredi başvurunuz onaylanabilir. Ama banka sizden üçüncü krediniz için ipotek  yada memur bir kefil isteyebilir. Yani ilk kredileriniz de bir güvence istemezken ikinci veya üçüncü krediniz de isteyebilir. Bu çok normal. Tabi biraz da bankanın insiyatifi de önemli.

Israrcı Olun, Bastırın, Çirkefleşin..

Biraz ısrarcı ve ikna edici olursanız da gerekebilir. Sonuçta banka da sizin ödememe ihtimalini düşünerek,bankanın zarar görmesini istemez. Ona göre hareket etmek zorunda. Bütün bu koşullar altında da üçüncü kredinizi çekmeniz büyük bir ihmal dahilin de olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir