Borç Bulmam Lazım

Bu yıl lise son sınıfa başlayacak olan oğlumun üniversite sınavlarına hazırlanması için dershaneye gitmesi gerekiyor. Ancak ben bu amaçla biriktirmiş olduğumuz parayı üzerine biraz da kredi çekerek ablama borç verdim. Bu durumu eşim ve oğlum bilmiyor. Şu anda asgari ücretli olarak çalışıyorum. Dershane masrafı olarak gereken para ise 7 bin TL tutarında.  Bana bu koşullarda kredi verecek yerler var mıdır? Şu anda ödediğim kredinin toplam tutarı ise 20 bin TL. Aylık çok bir bütçem kalmasa da elimden geleni yapar borçlarımı öderim. Yoksa ailemi çok zor durumda bırakmış olacağım. Lütfen  bana bir çözüm yolu gösterin.

ÇÖZÜM: Ülkemizdeki bankacılık sisteminin işleyişinin genel kurallarından biri de gelire göre kredi uygulaması olmaktadır. Bu şartlar dahilinde zaten asgari ücret ile oldukça yüksek bir tutarda kredi almışsınız. Bu sebepten dolayı da hiçbir banka size yeniden kredi vermek istemeyecektir. Bu yüzden de daha başka çözüm yollarına yönelmek faydalı olacaktır.

İlk olarak söylemeliyiz ki söz konusu bu ihtiyacınız için borç para bulmanıza gerek yoktur. Çünkü hemen hemen her dershane toplu olarak ödeme yapma konusunda şart koşmak yerine taksitlendirme yapmakta ve de senetler ile ödemeleri almaktadır. Üstelik faiz uygulaması da olmamakta ve sizin için çok daha büyük avantajlar içermektedir.

Ancak aileniz toplu bir paranız olduğunu bildiğinden dolayı mecburen bu tutarda borç para bulmak zorunda iseniz size yardımcı olacak yerler de mevcut olmaktadır. Bu konuda ilk olarak deneyebileceğiniz yöntem İntoko borç para ilanları olabilir. Çünkü bu site üzerinde borç vermek isteyen kişiler ilan vermek ile beraber eğer dilerseniz siz de taleplerinizi belirten bir ilan verebilirsiniz. Bu sayede sizin şartlarınıza en uygun kişi ile irtibat kurma olanağı yakalayabilir ve bu sayede para sıkıntınızı çözebilirsiniz.

Talep: Küçük bir dükkanım var. Esnaf olduğum için ciddi bir kazancım yok. Her ay düzensiz olarak para kazandığım için, bankalara sunabileceğim bir gelir belgemde yok. Ortalama olarak aylık en az 2000 lira en çokta 4000- 5000 lira arasında para kazanıyorum. Çocuğumun eğitim masraflarından dolayı borç para bulmam gerekiyor. Senet ile kredi veren firmaları duydum ve bu firmalara başvuru yapmayı düşünüyorum. Bu firmalardan kredi alabilmek için ne gibi şartları sağlamam gerekiyor, bilgi verir misiniz?

Çözüm: Bankalar haricinde finansman sağlayan kuruluşların göze batacak şartları yoktur. Bu firmalar neredeyse her bütçeye kredi verebilmektedir. Sizin geliriniz bu firmalar için yeterli ölçüde güvenceyi sağlayacaktır. Eğer ekstra bir ödemeniz yoksa, senet ile kredi veren firmaları araştırmanız ve bu firmalara başvuru yapmanız, kredi alabilmeniz için yeterli olacaktır. Ekstra bir ödemeniz söz konusu ise, bu durumda da sizden kefil veya ipotek şeklinde bir güvence isteyebilirler. İstenilen bu şartları temin ettiğiniz anda talep ettiğiniz krediyi alabilirsiniz.

  1. Merhaba.. Acil olarak 3 bin tl ye ihtiyacım var pazar ödemem var lütfen yardımcı olacak varsa aylık 500 tl ödeyebilirim çok acil lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir