Dağınık Borçlarımı Kapatmak İstiyorum

SORU: Yaşadığım maddi sıkıntılar nedeni ile farklı zamanlarda birkaç farklı bankadan ihtiyaç kredileri almıştım. Ancak şu anda ödemekte zorlanıyorum. Bütün kredi borçlarımı tek bir yerde toplama gibi bir hizmet sunacak yerler aramaktayım. Bankalar arasında ya da banka harici olarak bana bu olanağı sunacak yerler var mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 

CEVAP: Bahsi geçen problem oldukça sık bir şekilde yaşanmaktadır. Bu yüzden eğer şu andaki kredilerinizin sayısı iki ya da en çok üçten fazla ise rahatlıkla söyleyebiliriz ki bankalar sizin borç kapatma kredisi talebinize çok sıcak bakmayacaktır. Bu yüzden çözüne ulaşmak adına banka harici yerler ile irtibata geçmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Bahsi geçen talebe yönelik olarak hizmet sunmakta olan firmaların sayısı son derece fazla olmak ile beraber adı geçen bu yerler oldukça makul şartlarda hizmet vermekte ve oldukça uygun komisyonlar talep ederek mevcut olan tüm borçlarınızı tek çatı altında toplama olanağı sunmaktadırlar. Bu yüzden gönül rahatlığı ile bu firmalara başvuru yapabilirsiniz.

TALEP: ( Dağınık borçlarımı tek bir yerde birleştirmek)

Gelelim konunun özüne şimdi ben dediğim gibi nasıl yardımcı oluyor yada olmuyorsunuz bilemiyorum ama şansımı denemek istiyorum çünkü gerçekten bir şeyleri yoluna koyup finansımı düzeltip hayatıma devam etmem gerek bu benim çabalamamla olacak bir şey bende kim yardımcı olursa şansımı denemeye karar aldım orada yazılanlar doğru yada yanlış bilemiyorum ben bu konuda ciddiyim düzgün bir iş hayatım var 11 yıldır aynı firmamda çalışıyorum sadece bir yakınma yardımcı olmamla kendi finansımı maalesef ki çökerttim bugüne kadar firmam dahil kimseden bir kuruş para almış değilimdir ama verenimdir burası garip tabi ama olsun paylaşmak ve el açana yardımcı olmak iyidir bir gün bunu herkes yaşayabilir bu gözle görmek gerek ve malum ki bende yaşıyorum her şey insanlar için dağılıp gitmek bunalıma girmek sorunlu ülkede bir sorunlu olmayı daha tercih etmek yerine çabalamam gerek hep kendi çabalarım ve böyle bankalardan aldım yakınları bile tercih etmemek gerek ne kadar yabancıysa o kadar iyidir   ben çok düzgün titiz bir müşteri iken ödemelerimi geç almaktan ve bankaya geç ödeme yapmak zorunda kalmaktan kefil olduğum kişinin ödemesini aksatmasından ve dağınık olduğu için toparlayamamaktan  kaynaklanan sebeplerden dolayı bankalarda puanı düşük bir sorunlu demeyelim de ben sorunlu  olduğumu düşünmüyorum çünkü geç de olsa ödenmemiş bir işlemim yok ve zaten faizi ve bunun gibi benzeri ödemeleri hayli çıkardıkları için müşteriden kendimi sorunlu değil zor durumda olarak tarif edebilirim en azından kaçmadım yada çalmadım. Bugüne kadar daha önceki yıllarda çektiğim kredilerde bile erken ödeme yapıp kapatan bir müşteri oldum kredi kartlarımda da öyle fakat o zamanlara bakan yok bankalarda şimdiki zamanlara ve canlarının istedikleri kişiye verir gibi oldular adamın yoksa işin yok adamın varsa işin tamam günümüz durumunda bunu görüyorum halbuki görende der bedavaya veriyor aslında kimsenin kimseye verdiği bir durum yok banka risk için vermiyor müşteri zaten riske girmek istiyor zor durumda girmezse onun yerine riske giren olmayacak ya alacak zaten faizi ile ödeyecek yada vurana tekrar vurulmuş olacak bakış açısı farklı bir de şu risk durumuna takılmışımdır sanki riski alan kendisi .

Benim kapanması gereken bir iki kredim var hatta bu sene sonuna doğru içinde bitecek olanlar var bir de kredi kartlarım var kapatmam gereken fakat dediğim gibi dağınık bir finans olduğu için aylık ödemelerinin tamamını kapatamadığım için sürekli faizli ve eksik ödeme oluyor  ben ise zaten yeterli maaşım var tek ödemeye çevirip bir kuruma yada varsa veren bir şahısa hiç göremedim ben çok verdim ama  ödeme yapmak istiyorum hem hepsi kapanmış aylık ne ödenecekse onun belli olduğu hem de kalan paramla hayatımı devam ettirmeye çalışmam gerek ve bu durumdan ders almam gerek çünkü ben hiç bu kadar özür dileyerek nefret etmemiştim bankalardan insanlardan gerçekten insanların iyi niyetli olması bile yani ben bankanın sorunlu müşteri olmak yerine olmamak istiyorum bana vermeyin çıkarın siz kapatın dememe rağmen bankalar hiçbir konuda yardımcı olmadılar ve şaşırdım hani ben ödemeyip hacizlik yok avukatlık olmayı tercih eden olmak yerine olmamayı tercih etsem ne olur ki onlar istiyorlar yani düzeltmek isteyen insanlara yardımcı olmak yok riskten bahsediyorlar riskli insanlara varsa tanıdık tekrar veriyorlar biz neyiz yada neyi düzeltemeye çalışıyoruz ve şaşırıyorum.Neyse bana yardımcı olmak yada yol göstermek isterseniz lütfen ulaşın bu kredi veren kurumlar , şahıs, senet, banka her neyse nasıl yardımcı olursanız faizse faiz de öderim hiç sorun değil son zamanlarda çok toplamadım ama  en son kapama tutarlarını net almak gerek kaba taslak hesap yapmama göre 30 bin ilE 40 bin tl diyelim önemli değil eğer tutar bilmek isterseniz bu diyelim .

Konu bundan ibaret ben çok ciddi ve titiz bir insanımdır yardımcı olursanız belki yol gösterebilirsiniz yardım rica ediyorum umarım banka yada iyi gün yakınlarımızdan  ziyade düşeni tutan yada yardımcı olmanızdır çünkü gerçekten insanlar düşünce vurmamak gerek hiçbir şey yapılamasa da yol göstermek gerek ben paramla faiziyle neyse kendi kendime riskimi çekmek isterim yani tabiri caizse neyse cezamız ödemekle yükümlüyüz.

NOT: Günümüz şartları ve biz insanoğlunun bu şartlarda yaşam koşullarında doğru finans uygulaması yapmadan düştüğümüz durum neticesi bir çok insan bu durumdadır diye düşünürken okurken de gördüm ki öyle Allah herkesin yardımcısı olsun düşen olunca tutan bulmak zor yaşam da paran yoksa kimsen yok paran varsa herkes çok bu bir gerçek.

 

  1. farklı bankalar ve kredi kartımdan dolayı 32.000 tl borcum var bunları tek bir bankada toplayıp ödemek istiyorum aylık kazancım 3000 tl bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir