Devlet Destekli Tavukçuluk Kredisi

2017 yılı itibariyle devlet neredeyse her alanda üreticiyi desteklemeye başladı.  Tarım ve Hayvancılık konusunda hem devlet bankaları hem de devlet bakanlıkları birçok destek projesine imza atmıştır. Belli işler için hibe, teşvik ve kredi desteği sağlanır.

Son dönemde en çok dikkat çeken desteklemelerden biri de “Devlet Destekli Tavukçuluk Kredisi’dir.” Tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlara artık devlet destekli tavukçuluk kredisi verilecek. Bu sayede isteyen vatandaşlar rahatlıkla tavuk çiftlikleri kurabilecekler. Böylece toplu para birikimi olmayan ama çiftlik ile uğraşmak isteyen vatandaşlar desteklenecek.

Bu Kapsamdaki Desteklere Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu proje kapsamında tavukçuluk kredisine başvuruda bulunan vatandaşlara damızlık kanatlı üretimi yapmaları için veya damızlık kanatlı hayvancılık işletmesi için kredi verilmektedir.

Tavukçuluk İçin Belirlenen Şartlar

 

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi

KOSGEB’in hali hazırda bir tavukçuluk kredisi bulunmamaktadır. Çünkü KOSGEB canlı hayvan alımı için kredi sağlamamaktadır. KOSGEB yalnızca iş yeri kurmanız için size kredi verir. Örneğin tavuk çiftliği için gereken giderleri KOSGEB tarafından karşılayabilirken, gereken tavukları KOSGEB aracılığı ve desteği ile alamazsınız. Bu konuda internet üzerinde birçok bilgi bulunmaktadır fakat henüz bu konuda bir destekleme kapsamı oluşturulmamıştır.

Eğer sizde yukarıda bahsettiğimiz şartları sağlıyorsanız ve tavuk çiftliği kurup tavukçuluk yapmak istiyorsanız, devlet desteğinden faydalanarak hemen işinize kavuşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir