İpotekle Kredi Nasıl Çekilir?

Soru: Yeni açmış olduğum gazoz fabrikasının acil ödemeleri var ayrıca ham madde ve araç lazım personel giderleri var.Ayrıca reklam ve promosyon çalışmamız olacak bu yüzden yüksek miktarla ve mümkün olduğu kadar uzun vadeli krediye ihtiyacım var evim iş yerinde bulunan araç ve makinaları ipotekli kredi için kullanabiliriz yardımlarınızı çok acil olarak bekliyorum teşekkür ederim

Cevap:

İpotekle kredi verenler paraya ihtiyacı olan ama yüklü miktarlarda paraya ihtiyacı olan kişilerin başvurduğu kredi çeşidi ipotekli kredi. Peki ipotekli kredi nasıl alınır? Öncelikle çekeceğiniz kredi miktarını belirledikten sonra mal varlığınızı bir gözden geçiriniz. Evleriniz dükkanlarınız fabrikalarınız ve araçlarınız; ipotekle kredi veren bankalar sizden bu malvarlıklarınızı ipotek göstermenizi isteyecektir ve hepsinin tapusu elinizin altında hazır olmalıdır. Bu işlem aslında tapu ipotekli kredi oluyor. Daha küçük miktarlardaki nakit ihtiyacınız için ise maaş ipotekli kredi çekebilirsiniz.İpotekli kredi için yapı kredi ve ziraat bankasını tercih edebilirsiniz.

Talep: Selam ben önce markalaşmaya yatırım yapan sonrasında ise reel ticarete atılma mücadelesi veren biriyim.Benim elimde sanal ve reel ortamda otomobil alım satım işi yapmaya yarayan ve biride yeni tescil edilen avm markası olmak üzere 2 marka sahibiyim. Yeni markanın 10 yıllık harç bedeli yatırıldı fakat markanın Ankara’dan gelmesi 6 ayı buluyor. markalarımın adı ( worldotomobilbankası ve 869 mintmall ) dır.

Bana bu yazmış olduğum markaları ipotek ettirmek şartıyla bakkal veya iç giyim mağazası satın alacak kadar ödeme yapabilecek ve senetle ödeme imkanı tanıyacak nakit sahibi birini arıyorum. Markalarımın benim üzerime olup olmadığını Türk patent ensitüsünden araştırabilirsiniz. Acil cevap bekliyorum.Saygılarımla.

Cevap: İpotek olrak marka ipoteği kabul edilmemektedir. Üzerinize sahip olduğunuz ev, arsa veya araçlar ipotek olarak kabul edilmektedir.

SORU: Acil olarak para bulmam lazım ama belgeleyebileceğim bir gelirim yok. Normalde 2 bin Türk Lirası maaşım olduğu halde kayıt dışı çalıştığım için bunu resmi olarak gösteremiyorum. Ancak ipotek olarak gösterebileceğim 35 bin lira civarında bir arabam ve bir de evim var. Bu şartlar altında bana borç para verebilecek şahıslar ya da firmalar arıyorum. Bu konuda bana yol gösterebilir misiniz?

ÇÖZÜM: Durumuzda olan kişilere önerebileceğimiz tek yöntem kredi veren firmalar olmaktadır. Çünkü bunun dışındaki yerler gelirlerini bir belge ile kanıtlayamayan kişiler çok da sıcak bakmamakta ve bu kişilerin kredi taleplerini geri çevirmektedir. Bu sebepten dolayı bahsi geçen bu yerler sizin için tek çözüm yolu olacaktır.

Mevzu bahis olan firmalardan kredi alır iken ipotek edilmesi üzere teminat göstermeniz ise bu aşamada şansınızı arttıracaktır. Alacağınız kredinin tutarı teminat gösterdiğiniz malların değerine göre artış gösterecektir.  Bu yüzden adı geçen yerlere son derece rahat bir şekilde başvuru yapabilir ve de dilediğiniz tutarlarda kredi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir