Kredi Kartı Borcumu Nasıl Ödeyebilirim?

Kredi Kartı Borçlarınızı düzenli ödemezsiniz Kredi Alamayabilirsiniz

Her ne kadar kredi notunu belirlemekte olan durum kredilerin ödemeleri olsa da bu konuda kredi kartlarının önemi de yadsınamazdır. Çünkü bahsi geçen bu not bankalar ile olan ilişkilerin bütünü ile ilgilenmekte ve bu şekilde belirlenmektedir.

Anlatılmakta olan bu durumdan dolayı eğer bankalar ile aranızın iyi olmasını talep ediyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri de kredi kartı ödemeleri olmalıdır. Aksi takdirde borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemezseniz kredi notunuz her geçen gün daha da düşecek ve siciliniz de bozulacaktır. Bunun için ise dikkat etmeniz gereken detaylarda bazıları şunlardır;

  1. Yalnızca ihtiyacınız olan adette karta sahip olmalısınız. Bizim tavsiyemiz ise tek bir kredi kartı kullanmanız yönünde olacaktır.
  2. Limitiniz mutlaka ve mutlaka sahip olduğunuz gelirinizden düşük olmalıdır.
  3. Her ay ödeme yapabileceğiniz tutarda harcama yapmalı ve aylık ödemenizin tamamını yapmalısınız.
  4. Asgari borcu ödeme sistemi pek çok farklı açıdan kurtarıcı olsa da çok da tercih etmemelisiniz.

Soru: Şu anda kullandığım üç tane kredi kartım var. Bu kartları yıllardır kullanıyorum ve hiçbir zaman ödeme tarihini bile geciktirmedim. Bir kredi kartımın limiti 1000 lira, diğer ikisinin 1500 lira. Geçtiğimiz ay işten atıldım ve kartlarımın üçü de doldu. Ödeme tarihi de geldi ama ödeme yapabilecek durumum yok. Kart ödemelerini erteletebiliyor muyum, ya da bankaya durumu izah etsem yapılabilecek bir şey var mı? Lütfen yardım edin, bu kredi kartı borçlarını nasıl ödeyebilirim?

Cevap: Söz konusu kredi kartı borcu olduğunda erteleme gibi bir seçeneğiniz yoktur. Yani durumu bankalara izah etseniz de yapılabilecek herhangi bir şey yoktur. İlk olarak şunu belirtelim, kredi kartlarınızın ödemeleri geciktiği zaman sizlere zarar verecek herhangi bir durum oluşmaz. Yalnızca ödemenizi geciktirdiğiniz için borç tutarınız üzerinden faiz işler. Bu durumu izah ettikten sonra, sizlere bazı çözüm önerileri de sunabiliriz.

Kredi kartlarınızın tümünü kapatmak için bir miktar para bulmanız gerekir. Eğer bu parayı bulabilecek gücünüz yoksa, bankalardan ya da diğer finansal kuruluşlardan kredi alamayacaksanız, kart borçlarınızı kendi kendinize erteleyebilirsiniz. Nasıl mı? İlk olarak çeşitli kuyumcular yatır-çek işlemine müsaade etmektedir. Bu kuyumcuları bularak işe başlamanız gerek. Yatır- çek işleminin mantığında şu vardır; kredi kartı borçlarınızın asgari ödeme tutarı, o ay için sizleri kurtaracak bir ödeme yöntemidir.

Her bir kredi kartının asgari tutarını hesaplayın ve bulduğunuz kuyumcuya gidin. Kuyumcu size ihtiyaç duyduğunuz parayı verecek, sizlerde bu tutarı kredi kartınıza yatırıp sonradan geri çekeceksiniz. Olay bu kadar basittir. Bu işlemi yapması karşılığında kuyumcuya komisyon ödemeniz gerekir. Komisyon tamamen kuyumcuya kalmış bir iştir. Parası olduğunu bildiğiniz bir arkadaşınızdan da bu parayı rica edebilirsiniz. Sonuçta bir saat içerisinde geri ödeyebileceğiniz bir miktardır. Bu işlemi her üç kartınız içinde uygulayabilirsiniz. Kredi kartlarınız için 3 ay boyunca asgari tutar yatırma hakkınız vardır, sonrası için de bir kredi alarak borcunuzu ödemenizi tavsiye ederiz. Bu yöntem size kredi bulmak için ya da işe başlamak için gereken süreyi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir