Kredi Kartı Kuryeye Verildikten Sonra Kaç Günde Gelir

Ülkemizde birçok banka tarafından kredi kartı çıkarılmaktadır. Düzenli kullanım ve eksiksiz ödeme yapıldığı zaman kredi kartı oldukça faydalı bir sistemdir. Bu sebeple de kredi kartı kullanımına rağbet oldukça fazladır.

Kredi kartı almak isteyen veya kredi kartını yenilemek isteyen kişiler, bankalara başvuruda bulunarak kolayca kartlarını alabilirler. Siz başvurunuzu yaparsınız, bir müddet sonra kartınız kuryeye verilir ve size ulaştırılır.

Kredi Kartı Hangi Kuryeye Verilir?

Bankaların sistemleri üzerinden kartınızın hangi aşamada olduğunu online olarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bankaları arayarak hangi kurye firması ile çalıştıklarını da sorabilirsiniz. Ülkemizdeki bankalar genellikle Kurye net firması ile çalışmaktadır. Fakat bazı bankalar Aktif İleti ve PTT’nin kuryesinden de faydalanır.

Adres Belirtmediysem Nereye Gelir?

Normal şartlarda kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz zaman öncelikle kartınızın gelmesini istediğiniz adresiniz sorulur. Fakat kartınızı yenilemek istiyorsanız ya da bankada daha önce kayıtlı bir müşteriyseniz, başvurunuz sırasında sizden ikamet adresi talep edilmeyebilir. Bu durumda kredi kartınız bankada kayıtlı olan adrese gönderilir. Bunun için eğer ikamet adresiniz sık sık değişiyorsa bunu bankaya bildirmelisiniz. Eğer kurye adresinizde sizi bulamazsa kartınızı banka şubenize bırakacaktır.

Kredi Kartı Kuryeye Verildikten Sonra Kaç Gün İçinde Gelir?

Kredi kartınız başvuruda bulunduğunuz günden itibaren 15 gün içerisinde gelmektedir. Kartınız kuryeye verildiyse en geç 1 haftaya kadar elinize geçer.  Bazı sebeplerden dolayı kuryede gecikme yaşanabilir. Adresiniz, evde olup olmama durumunuz ve yoğunluklar en çok etkileyen sebeplerdir. Eğer kartınız erken gelsin istiyorsanız, kartınız kuryeye verildikten sonra kurye şirketi aracılığı ile takip edin ve arayıp ortalama bir gün sorun. Ya da randevu alın. Çünkü kurye geldiğinde ve kart sahibi evde olmadığında kartın geliş süresi uzamaktadır.

Kuryenet kurye takip

Kurye net, kartınızı bir yakınınıza veya ailenizden birine değil, direkt olarak kart sahibine teslim eden bir firmadır. Aynı zamanda kartınızın bankaya teslimini rica ederseniz, bu süre daha da kısalacaktır. Başvurunuzun üstünden çok uzun bir zaman geçtiyse ve kartınız halen gelmediyse kuryenin müşteri hizmetleri ile irtibat kurmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir