Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi skoru, bankalardan kredi alabilmenizi sağlayacak olan en önemli şartlardan biridir. Bu nedenle de kredi skoru düşük olan kişilerin, bankalar ile bu tarz işlemlere giremeyeceği bilinen bir gerçektir. Fakat yine de imkânsız olmadığını da söylemek gerekir.

Kredi skoru elbette düşük olabilir fakat bu skoru yükseltmek çokta zor değildir. Eğer krediye ihtiyacınız varsa, karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Ya kredi skorunuzu yükselteceksiniz ya da banka haricinde de kredi veren diğer şirketlerden şansınızı deneyeceksiniz. Öyleyse bu iki tercihinizi de detaylı olarak inceleyelim.

Kredi Skorumu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi skorunuzu yükseltebilmeniz için birkaç aylık bir zaman dilimine ihtiyacınız vardır. Bu zaman dilimi içerisinde de şu işlemleri sağlamalısınız;

Tüm bu işlemler uygulandığında yalnızca birkaç ay içerisinde kredi skorunuz yükselecektir. Yükselmiş kredi skorunuz sayesinde dilediğiniz bankadan kredi de alabileceksiniz.

Banka Haricinde Nereden Kredi Alabilirim?

Eğer kredi skorunuzu yükseltebilecek kadar vaktiniz yoksa ikinci tercihiniz olan banka haricindeki şirketleri denemeniz gerekecektir.

Bankalar haricinde kredi kullandıran ve borç veren şirketlerin tümü, sizlere sebep ve şart sunmadan bu imkânı sağlar. Bu nedenle de kredi skorunuzun düşük olması, kredi almanız için herhangi bir engel teşkil etmeyecektir. Eğer aylık düzenli bir geliriniz varsa ya da alacağınız paranın taksitlerini düzenli olarak ödeyebilme durumunuz varsa, hiçbir sorun ile karşılaşmadan kredinizi sağlayabilirsiniz.

Eğer geliriniz ile aldığınız kredi arasında bir uyuşmazlık durumu oluşursa, bu durumda kefil ya da ipotek gibi basit işlemleri sağlayarak, kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Soru: Acilen nakit paraya ihtiyaç duydum ve bankaya gittim ama kredim onaylanmadı. Sebeplerini öğrenmek için biraz araştırdım ve kredi notumun düşük olduğunu öğrendim. Geç ödemem ya da birikmiş borcum yok. Nasıl kredi notum bu kadar düşük çıkar? Acilen paraya ihtiyacım var, nasıl kredi çıkartabilirim? 2700 lira gelirim var. Ödeyebileceğim kredi miktarı en fazla 700 lira. 700 lirayı aşmadığı müddetçe vade sorunum yok. Az ya da çok vade fark etmeden ödemelerimi yaparım. Herhangi şekilde aksatma da yaşatmam. Yeter ki bana nakit verecek bir yer söyleyin.

Çözüm: Kredi notunuzun düşük olmasının tek nedeni ödeme geciktirmek değildir. Yanlış yaptığınız ya da yanlış düzenlediğiniz mali işlemlerde kredi notunuzu düşürecektir. Eğer diğer şartlarınızda bir sorun yoksa,bankalardan kredi alabilmeniz kolayca sağlanacaktır.

Bunun için danışmanlık firmalarına başvurabilirsiniz. Kredinizi bankadan almanızı sağlayacaklardır. Bu firmaların kendi kampanyaları dahilinde de senet ile kredi olanakları vardır. Bu yöntemden de faydalanabilirsiniz.

Kredi Notum Düşük Diye Kredi Çıkartmıyorlar

Talep: Kredi notum 1200’lerde. Biliyorum düşük ama kredi almam gerek. Hangi bankaya gittiysem red yanıtı aldım. Kredi notum düşük olduğu için kredi çıkartmadılar. Kredi alabilecek bir yere ihtiyacım var. Ya da kredi notumu göz ardı ederek bana kredi verebilecek bir bankaya. 2500 lira gelirim var. Aylık 500 liradan fazla kredi borcu ödeyemem. Bu şartlarda bana maddi destek sağlayacak kişi ya da kurumlar arıyorum. Bana neler yapabileceğim konusunda yardımcı olun.

Çözüm: İlk olarak kredi notunuzun düşük olduğunu bildiğiniz halde bankalara kredi başvurusunda bulunmanız, büyük bir hatadır. Çünkü bankalarda yapılan başvurulara olumsuz bir yanıt verildiğinde zaten düşük olan kredi notunuz daha da düşecektir. Bu nedenle de kredi alabilmeniz iyice imkansızlaşacaktır.

Direk Kredi Danışmanlık firması, kredi notu düşük olan müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bu firmadan yararlanabilirsiniz. Gelir durumunuz ve aylık ödeyebileceğiniz tutar ortalama düzeyde olduğu için, firmadan maksimum düzeyde fayda görebilirsiniz. Kredi başvuruları da online olarak gerçekleşmektedir.

Çok Acil puanım düşük olduğu için kredi çekemiyorum

Soru: Maddi durumum çok iyi olmasına rağmen toplu para ihtiyacımı karşılamak için bankalardan kredi almakta güçlük çekiyorum. Aylık gelirim 4 bin Türk Lirası civarlarında. Şu anda bir işe yatırım yapmak için 35 bin TL nakde ihtiyacım var. Hangi bankaya gitsem beni geri çevirdi ve gerekçe olarak da geçtiğimiz yıllarda almış olduğum bir krediyi düzensiz ödediğimden dolayı kredi notumun düşmüş olduğunu gösterdi.

Bu sebepten dolayı bana bu tutarda kredi verecek güvenilir ve kurumsal firmalar arıyorum. Bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

ÇÖZÜM: Mevcut olan geliriniz ya da mal varlığınız bankalar için önemli olsa da ne yazık ki kredi notunuzun düşük olması bahsi geçen faktörleri de etkisiz hale getirmiştir. Daha net bir söyleyiş ile kredi notunuz düşük ise bankalar aylık gelirinize dahi bakmaksızın sizi geri çevireceklerdir. Bu aşamada para sıkıntınızı çözmek için yapmanız gereken tek şey söz konusu durumu önemsemeyen yerlere müracaat etmektir.

Piyasada kredi notu ve finansal sicil gibi detayları önemsemeksizin kredi veren pek çok farklı yer mevcut olmaktadır. Ancak bu yerler arasından kurumsal ve de güvenilir olanları tespit etmek son derece önemli olmaktadır. Bu yüzden bizim size tavsiyemiz senetlekredi.com adlı firma olmaktadır.

Adı geçen bu firma sektördeki en kurumsal yerlerden biri olmak ile beraber şimdiye kadar pek çok kişinin parasal problemlerini son derece makul şartlar altında çözmüştür. Vermekte olduğu hizmeti iki ayrı başlık altında incelemek mümkün olmakta iken siz de mevcut olan durumunuz itibari ile bu iki olanaktan da faydalanabilirsiniz.

İlk olarak tercih edebileceğiniz seçenek adı geçen bu firmanın sizin adınıza kredi çekmesine yönelik olmaktadır. Eğer dilerseniz belli oranda bir komisyon dahilinde sizin adınıza talep ettiğiniz bankadan ve de talep ettiğiniz şartlarda kredi alınmaktadır. Diğer bir alternatif ise firmanın direk olarak size kredi vermesidir. Bu seçenek de son derece mantıklı olmakta ve oldukça uygun şartlar altında nakit probleminiz çözülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir