Krediler 48 Ay Oldu Mu?

Banka ihtiyaç diğer adı ile tüketici kredilerinde ki maksimum vade sayısı 36 ay ile sınırlıydı. Bilinçli harcama ve kullanım açısından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Üst Kurulu bu kararı almış ve resmileştirmişti.  Kısa vade banka kredilerinde yüklü taksit ödemesi anlamına gelmektedir. En basit hali ile 12 ay vade ile 5 bin TL kredi kullandığınız da aylık taksit rakamı 417 TL olur iken 36 ay vadeli kullanım da bu rakam 139 TL’ye düşmektedir. Geçen ay itibari ile de yapılan açıklamalar da ihtiyaç kredisi vade sayısının 48 aya çıkarılacağı söylendi.

48 Ay Vade İle İhtiyaç Kredisi

Henüz tam anlamıyla tüm bankalar da uygulamaya başlatılmasa da, bazı özel ve kamu bankaları 48 ay vade ile tüketici kredisi hizmetine başladı. İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Burgan Bank, Odeabank, Finansbank, Vakıfbank’tan kredinizi alabilirsiniz. Örneğin Garanti bankasından 20 bin TL kredinizi 48 ay vade % 1,37 faiz ile kullandığınız da aylık taksit tutarınız 605 TL olur iken toplam geri ödeme rakamı ise 29 bin 174 TL olacaktır.

Vade sayısı aynı olsa da her bankanın faiz oranı farklı. Yapı Kredi bankası 48 ay vadeli kredi faiz oranı % 1,30 İş Bankası % 1,20 ve ING Bank ise % 0,99 olarak belirlenmiştir. Sizde kredi kullanacağınız bankaya karar vermeden önce resmi internet adresi üzerinden yer alan kredi hesaplama araçlarına giriş yaparak taksit tutarı ve diğer detayları öğrenebilirsiniz.

48 ay vadeli tüketici kredisi kullanacağınız bankaya karar verdikten sonra size en yakın şubesine giderek kredi başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Şubeye gidecek kadar zamanınız yok ise de yine bankanın resmi internet adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Yoğunluk durumuna göre banka aynı gün içerisinde kredi başvuru sonucunuzu tarafınıza iletecektir. Olumlu sonuç almanız halin de gerekli evraklar ile şubeye gidip kredinizi alarak tüm maddi gereksinimlerinizi karşılamaya başlayabilirsiniz.

Bilgi: ihtiyaç kredisi 48 ay oldumu

Şekerbank Taşıt Kredisi 48 Vade İle 20.000 TL Kredi

Banka kredisi kullanarak araç sahibi olma taraftarı iseniz sizde Şekerbank taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Hem 0 km hem de 2. el taşıt alımlarında banka farklı ödeme koşullarına bağlı olarak kredi veriyor. Yeter ki kredi notunuz düşük olmasın ve banka kredi ya da kredi kartı gibi ödemeleriniz düzenli olsun. Gerekli maddi destek size sunulacaktır. Hemen daha fazla bekletmeden kredi detaylarına geçelim;

Şekerbank 48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

Taşıt kredilerinde sunulan 48 ay vade kolay ödeme yapmanıza imkan vermektedir. Kredi faiz oranı ise banka tarafından % 1,55 olarak belirlenmiştir. Örneğin 20 bin TL krediyi belirttiğimiz şartlar dahilinde kullandığınız da aylık taksit tutarınız 633 TL olur iken toplam geri ödemeniz 30 bin 512 TL olacaktır. Kullandığınız 20 bin TL kredi kapsamında bir defaya mahsus % 0,5’i geçmeyecek şekilde tahsis ücreti ödemeniz gerekmektedir. Banka sizden kefil talep etmez iken, kredi ile alacağınız araç geri ödemeleriniz bitene kadar bankaya ipotekli kalacaktır. Ödemelerinizi aksatma halinde ise icra kanalı ile sizden alınarak satışa sunulabilir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Kullanım Şartları

Kredi kullanımı için aylık net geliriniz olmalı ve gelirinize bağlı olarak SSK prim ödemelerinizin düzenli ödeniyor olması gerekiyor. 2. el araç alımlarında, satın alınacak taşıtın 15 yaşını geçmemiş olması da aranan diğer şartlar arasındadır. Dilerseniz size en yakın Şekerbank şubesine giderek ya da resmi internet adresinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Aynı gün içerisinde kredi durumunuz banka müşteri temsilcisi tarafından sizinle paylaşılacaktır. Olumlu sonuçlanması halinde ;

Kredim Akbank’ta 48 Ay Vadeli Bireysel Tüketici Kredisi

Tüketiciler krediler 48 ay vadeli oldu mu, ihtiyaç kredileri 48 ay vadeli oldu mu diye düşünürken Akbank 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyasını patlattı. Eğitim, sağlık, ev yenileme, tatil gibi nice maddi gereksinimlerinde kişiler tüketici kredisi diğer adı ile de ihtiyaç kredisi kullanmaya başladı. Kredi kullanımında önemli olan etmenlerden birisi faiz diğeri ise vade sayısıdır. Her iki etmende kredi geri ödemelerini direk etkilemektedir. Yüksek faiz ve düşük vadeli kullanımlar da taksit oranlarınız yüksek olur iken, düşük faiz ve uzun vadede kredi de ödeme daha uygun olmaktadır. Sizde son zamanlar da uzun vadeli kredi arayışında iseniz Akbank hizmetleri arasında yer alan Kredim Akbank’ta 48 ay vadeli ihtiyaç kredisini tercih edebilirsiniz.

48 Ay Vadeli Kredim Akbank’ta Özellikleri

Normal de bankaların tüketici kredileri için sunduğu vade sayısı 36 ay iken Akbank genel durumun dışına çıktı. 48 ay vade ile hizmet vermeye başladı. Maddi sorunlarım arttı nasıl çözüm bulurum diye daha fazla üzülmeyin, hemen başvurunuzu yapın. Kredi kapsamında banka tarafından belirlenen faiz oranı ise %1,39’dur. Belirttiğimiz şartlar da 10 bin TL kredi kullandığınız da aylık ödeme yapmanız gereken tutar 304 TL iken toplam geri ödemeniz de 14 bin 610 TL olacaktır. Bir defaya mahsus 50 TL de masraf bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Kredim Akbank’ta Başvuru Şartları

Krediden yararlanmanız için aranan ilk şart finansal notunuzun düşük olmamasıdır. Yani en net hali ile geçmiş dönemler de kullandığınız gerek kredi gerek ise kredi kartı ödemelerinizin tamamını zamanında yapmış olmalısınız. Aksi halde aylık geliriniz fazla olsa dahi, kredi notunuz düşük banka hakkınız da yasal takip başlattı ise krediniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Başvurunuzu size en yakın Akbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Yoğun bir iş temposuna sahipseniz ya da diğer nedenlere bağlı olarak şubeye gidemeyecekseniz de Akbank resmi internet adresi üzerinden başvurularınızı buradan tamamlayabilirsiniz. Aynı gün içerisinde başvuru sonucunuz tarafınıza iletilecektir. Olumlu olması halinde tarafınızdan istenecek evrakları temin ederek paranızı alabilir ve tüm gereksinimlerinizi de karşılayabilirsiniz.

FİNANSBANK 48 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ FİNANSÇIDA

İlgili kredi vadeleri üzerinde bulunan Bankalar Düzenleme ve Denetleme kurumu tarafından koyulmuş olan 36 ay vade ile sınırlandırma yasağının kaldırılması neticesinde banka kurumları hiç vakit kaybetmeden 48 aya uzatılmış olan kredi vadeleri adına çalışmalara başlayarak kredi ürünlerini son hızla piyasaya sunmuşlardır. Nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen bireyler artık kredi imkanı sunmakta olan bankalara başvuru yaptıklarında 48 ay vade imkanından yararlanabileceklerdir.

48 Ay Vadeli 100000 TL KREDİ

Finansbank tarafından yapılmakta olan kredi kampanyası kapsamında 10.000-TL tutarlı bir kredi 48 ay vade ile hizmete sunulmaktadır. Ayrıca ilgili kampanya kapsamında 3 ay erteleme söz konusu olup ilgili faiz oranı her müşteriye ayrı oranlarda belirlenebilmektedir. Başvuruda bulunan bireylerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarasını alarak Kredi Kayıt Bürosunca yapılan sorgulama neticesinde öğrenebilme imkanına sahip olunabilen kredi notunun sayısal ifadesine göre belirlenmekte olan kredi faiz oranı bu nedenle kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İlgili krediye ait En düşük  faiz oranı %1,20 iken en yüksek faiz oranı ise %1.63 olarak belirlenmektedir.

48 AY VADELİ KREDİ BAŞVURUSU

Krediye başvuruda bulunabilmek adına sms yolu ile 5030 numaralı telefon numarasında T.C.  kimlik numaranızı giriş yaparak başvuruda bulunabilir veya Finansbank’a ait banka şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca eğer banka müşterisi iseniz internet bankacılığı aracılığı ile başvuru yapıp ilgili kredinizi anında kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Başvuru aşamasında ilgili kurum tarafından talep edilecek olan tutar kimlik belgeniz,adresinizi beyan eden bir evrak ve gelirinizi gösterir belgeyi talep etmektedir. Evrakların tamamlanması halinde kredi kullandırım olanağı sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir