Kredi Kartını Müşteriye Nasıl Satarsın?

Kredi kartları günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Tüm bankalar birbirinden avantajlı kredi kartlarının satışı için yarış içerisinde. Kredi kartı satışını yapmak için görevlendirdikleri satış temsilcileri ile birlikte kredi kartı müşterilerini arttırmak için elinden geleni yapıyorlar. Kredi kartının iyi bir şekilde pazarlanması ise kart satışı konusundaki en hassas konulardan biridir. Rekabet ortamında rakiplerin önüne geçmenin en iyi yolu iyi bir pazarlama sistemidir.

Kredi kartını müşteriye nasıl satarsın? Kredi kartı satışını yapan satış temsilcisinin ikna yeteneğinin kuvvetli olması şart. Potansiyel kart müşterisine, kredi kartının tüm avantajlarının detaylı olarak aktarılması gerekiyor. Kredi kartı avantajları hakkında biraz bilgi verelim.

Kredi kartı ile nakit avans kullanabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız olduğu dönemlerde kredi kartınızdan nakit para kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın alışveriş limiti kadar, nakit avans limiti de olacaktır. Böylece elinizin altında acil durumlarda kullanabileceğiniz nakit paranız da olur.

Kredi kartının satışını gerçekleştirmek isteyen temsilci; yukarıda belirtilen detayları müşteriye ayrıntıları ile birlikte anlatmalıdır. Müşterinin birden fazla kredi kartı olsa dahi yeni kartın avantajlarını duyduktan sonra almak isteyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir