Borç Para Veriyorum ( ÖĞRENCİYE )

Öğrenciye borç veren yerlerin başında elbette devlet gelmektedir. Devlet öğrencilere kredi imkanı sunduğu için, birçok öğrenci bu krediler sayesinde geçimini sağlar. Devletin öğrenciye verdiği krediler, okulun bitiminden sonra yani mezuniyetten sonra başlamaktadır. Hemen iş bulamayacak öğrenciler için de devlet bu durumu ayarlamıştır ve iki yıl sonra geri ödeme imkanı vermiştir. Yine de çoğu öğrenci bu krediler ile yeteri kadar ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu nedenle de farklı yöntemlere yönelmektedirler.

Ailesinin maddi durumları her zaman aynı şekilde gitmeyebilir, kaldığı ev, apart ya da yurtlarda sorun yaşabilir ya da kitaplarını almak için yeteri kadar para bulamayabilir. Böyle durumlar için öğrenciye de borç verebilecek yerler, günümüz ihtiyaçları arasındadır. Elbette bir konuda talep doğarsa, bu konunun çözümüne dair de işlemler uygulanacaktır.

Öğrenciye Borç Veren Firmalar

Elbette öğrenciyi bu kadar zorlayan bu durum, firmaların dikkatinden kaçmamıştır. Günümüzde burs veren firmaların büyük çoğunluğu, öğrenciler için borçta vermektedir. Bunun dışında da mali amaçlar ile kurulmuş olan firmalar da aynı şekilde borç sağlamaktadırlar.

Öğrencinin bu durumda dikkat etmesi gereken aldığı borcu geri ödeyebilme durumudur. Fakat bu konuda bir sıkıntı yaratılmaz. Neden mi?

Tüm bu nedenlerden dolayı, öğrenciye borç veren firmalar ile öğrenciler arasında bir ödeme problemi yaşanmaz. Firmaların öğrenciye olan anlayışı, öğrencilerinde sorumluluk sahibi tutumları yaşanabilecek her türlü olumsuz koşulu ortadan kaldırmaya yetecek bir formüldür.

Öğrenciye Borç Para Veriyorum

Talep: Kızım bu sene üniversite sınavına hazırlanıyor. Dershane desteği almadan bu sınavda başarılı olmayacağı düşüncesinde olduğu için dershaneye göndermemizi istiyor. Fakat dershane sayısı azaltıldığı için ücretleri de çok pahalı. Üstelik sınav süreci boyunca taksit ödeneceği için aylık fiyatları çok pahalıya geliyor. Eğitim için acil para yardımı almam gerek. Bu konuda ne yapabilirim?

Çözüm: Eğer kızınız başarılı bir öğrenci ise ilk olarak burs seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Okul başarı puanına göre verilen bu burslar her öğrenciye sağlanamadığı için, bu da yetersiz bir seçenek olarak kalabilir.

Bu durumda sizlere tavsiyemiz bulduğunuz dershane ile nakit ödeme konusunda indirim talep etmenizdir. Eğer tüm parayı toplu biçimde öderseniz, bankadan kredi alarak düşük ücret ve uzun vade ile sorundan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda banka dışında da nakit yardımında bulunan kurumlar vardır. Bu kurumlardan kredi alarak senetlere böldürebilirsiniz. Böylece vade sayınızı arttırarak, kolayca ödeme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçebilir, kredinizi alabilirsiniz.

  1. Acil 2.000 tl ye ihtiyacim var ogrenciyim isterse aydan aya taksitli oderim yoksa 5 ay sonra hepsini toptan veririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir