Setcard Bozdurma, Setcard Bozan Yerler

Setcard; işletmelerin personellerine yemek haklarını elektronik ödeme sistemi ile sunduğu kart sistemidir. Özellikle iş yeri bünyesinde yemekhanesi olmayan firmalar, çalışanlarının yemek hakkını kart halinde vermek ister. Az çalışan sayısına sahip firmalarda, maddi açıdan daha avantajlı olduğu için Setcard kullanır. Her ay belirlenen bir tarihte kartların aylık yüklemeleri şirket tarafından yapılır. Personel, Setcard’ın geçerli olduğu lokanta ve restoranlarda kendi cebinden para kullanmadan kart ile yemek ihtiyacını karşılar.

Bazı personeller; iş yerinin yemek için vermiş Setcardı kullanmayabiliyor. Nasıl mı? Günlük olarak evinde hazırladığı yiyeceklerle öğlen yemeği ihtiyacını karşılıyor. Bu durumda, şirketin yatırmış olduğu aylık tutarı farklı bir amaç için kullanmak istiyor. Ya da aylık kullanması gereken tutarın altında harcama yapıyor ve yine ay sonuna kadar artan bir tutar ortaya çıkıyor. Setcard’ın kullanılmayan tutarı nasıl değerlendirilir? Setcard bozdurma, Setcard bozan yerler neresi? Kartımda kullanmadığım para ile neler yapabilirim? Bu soruların yanıtı yazımızda yer alıyor.

* Kartınızda kalan tutarı bozdurabilirsiniz. Setcard bozdurmak; kartta kalan tutarı ay sonu gelmeden nakde çevirmek anlamına gelir. Paranız nakde çevrilirse günlük hayatınızda ihtiyacınız olan her türlü harcama için kullanabilirsiniz. İster borcunuzu ödersiniz, ister aile bütçenizin bir açığını kapatırsınız. Birikim yapıp farklı bir amaç için de kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Ama öncelikle Setcard bozduran kişi veya işyerleri ile irtibata geçmeniz gerekecek. İşin bu kısmı biraz zor olabilir. Çünkü bu durum yasal olmadığı için Setcard bozduran kişiler kendilerine açık olarak ulaşılmasını istemezler. Ancak, sanal ortamda konu ile ilgili sitelerin yorum alanlarına baktığınızda bu işi yapan kişilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Güvenirlilik açısından dikkatli olmak şartı ile bu kişilerle irtibata geçerek Setcardınızı nakde çevirebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

* Kartınızın tutar yenileme tarihi yaklaşıyor ve siz hala Setcardınızı bozduramadınız. Bu gibi durumlarda kalan tutarı anlaşmalı marketlerde gıda alışverişiniz için kullanabilirsiniz. Mutfak masrafları açısından katkı sağladığı gibi, kalan tutarın da boşa gitmesini engellemiş olursunuz. Happy Center, Çetinkaya, Kim, Peynirci Baba Setcard’ın anlaşmalı olduğu marketlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir