Sodexo Bozan Yerler, Sodexo Kırdırma

Sodexo; firmaların çalışanlarına yemek ihtiyaçlarını karşılaması için sunmuş olduğu akıllı kart veya çeklerdir. Anlaşmalı olan restoranlarda nakit para ödemeden Sodexo kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Büyük çaplı işletmelerde fazla kullanılmaz. Bunun nedeni, büyük firmaların kendi bünyesinde yemekhanelerinin olmasıdır. Daha çok küçük veya orta çaplı işletmelerin çalışanları tarafından kullanılır. Hem maddi olarak, hem de kullanım alanı açısından ( işletmede yemekhane kurulacak alan olmaması ) küçük çaplı işletmeler açısından daha kullanışlıdır. Aslında bu çalışanlar içinde daha iyidir. Yemekhane de yenilecek az çeşit yemek yerine, sodexo kullanarak istediği yiyeceği yeme şansını elde ederler.

Sodexo kartı, aylık olarak yüklenir. Günlük ne kadarlık harcama yapacağınıza siz karar verirsiniz. Ancak harcamalarınızı dikkatli yapmanız gerekir. Aksi takdirde ayın sonu gelmeden yemek paranızı kendiniz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sodexo idareli kullanıldığında farklı avantajlar da sağlayabilir. Ay sonu geldi ve Sodexo kart veya çekiniz arttı. Her ay şirketçe belirlenen tarihte Sodexo’lar sıfırlanır. Bu durumda arta kalan parayı değerlendirmeniz gerekir. Bütçenize katkı sağlayacak alternatifler oluşturabilirsiniz. Sodexo bozan yerler, sodexo kırdırma gibi bilgiler hakkında size bilgi vermek isteriz.

Sodexo Geçerli Olan Yerler

Ay sonu yaklaştığında Sodexo dan arta kalan tutarı market alışverişlerinizde değerlendirebilirsiniz. Böylece aylık market alışverişinizin bir kısmını tamamlayabilirsiniz. Sodexo kartın geçerli olduğu marketlere isterseniz birkaç örnek verelim. İstanbul’da Happy Center, Selam Market, Biçen Market Sodexo kart veya çekinizi para yerine kullanabileceğiniz marketler arasında.

Bir diğer seçenek ise, Sodexo bozdurmak yani arta kalan tutarı paraya çevirerek farklı bir ihtiyacınız için kullanmak. İster kredi kartı borcunuzu yatırın, ister çocuğunuzun eğitim masraflarına katkı sağlayın, ister günlük alışverişlerinizde kullanın.

Sodexo kart veya çekinizi bozduran bazı kuruluşları var. Bu kuruluşlar belirli bir komisyon karşılığında kartta kalan tutarı nakde çevirebiliyor. Sizde dilediğiniz harcama için bu parayı kullanabiliyorsunuz. Ancak bu işlem yasal olmadığı için isimlerinin yayınlanmasını istemiyorlar. İnternet üzerinden blogların yorumlar alanından bu kişi veya kuruluşlara ulaşmanız mümkün. Ancak bu işlemi yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Kişilerle yüz yüze gelerek işlemi yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir