Sorunlu Kredi Çıkartan Ve Komisyonla Kredi Veren İkrazat Firmaları

Bankalardan kredi almak pek çok kişi için son derece zor olsa da neyse ki benzer şekilde çalışmakta olan ikrazat firmaları bu konuda imdada yetişmektedir. Adı geçen bu yerler hem kredi vermekte hem de kredi çıkartmaktadır. Bu sebepten dolayı şimdiye kadar binlerce kişinin para sıkıntısını çözmüşlerdir. Üstelik Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’na bağlı olarak ya da daha net bir söylem ile yasal bir şekilde çalışmakta olan adı geçen bu yerler nerede ise bankaların yerini doldurmaya başlamıştır.

Kredi Veren ve Kredi Çıkartan İkrazat Firmaları Hangileridir?

Adı geçen bu firmalara hemen hemen her yerde rastlamak mümkün olmak ile beraber ülkemizde en çok tercih edilen ve de adını en çok duyuran yerler ve iletişim bilgileri aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

 1. Zirve Finans: Mansuroğlu Mah. 267 Sok. No:31 C Bornova İzmir,
 2. Güven Finans: 0535 499 9285- 0535 499 9285,
 3. Bayramoğlu Finans İkrazat: Şehit Nevrez Bulvarı Kızılay İş Merkezi No: 3 Kat: 4 D: 401 Alsancak,
 4. Uysal İkrazat: cumhurcatal@hotmail.com,
 5. Cesa Finans: 1374 Sk. No:18/408 Selvili İş Merkezi Çankaya /İzmir ,
 6. Altan İkrazat: Kışla Cad. No:41 / 15 Topçular Eyüp İstanbuL;
 7. Katar Finans İkrazat: Valikonağı Cad. Ykb Blok No:173 Şişli İstanbul;
 8. Arda İkrazat; Büyükdere Cad. No:86 / 7 Mecidiyeköy İstanbul;
 9. Ağırbaş İkrazat: Lale Sok. 1 / 1. Levent İstanbul,
 10. Yangın İkrazat: Şehit Ahmet Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi İstanbul.
 11. Çağ Finans İkrazat Firması: Cinnah Cad. No:124/2 Çankaya Ankara,
 12. Ada İkrazat Hizmetleri: Abidin Daver sok: No:16/2 Çankaya Ankara,
 13. Serkan İkrazat: Aşağı Dikmen, Turan Güneş Bulv. No:52 D:7, 06450 Çankaya/Ankara
 14. Salih İkrazat: Çağır Plaza Kızılay Ankara,
 15. Güven Finans: iletişim numarası; 0535 499 9285 , 0535 499 9285

 

Siz de bu yerler arasından kendinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

Resmi İkrazat Firmaları Ne iş Yapar

İkrazat Arapça kökenli bir sözcüktür ve Türkçeye “borç verme” şeklinde geçmiştir. Yani buradan anlaşılacağı üzere ikrazat firmaları, borç veren firmalardır. İkrazat firmaları diğer borç veren firmalardan ayıran temel nokta bu işlemin tam anlamıyla yasal bir işlem olmasıdır. Yani ikrazat firmaları resmidir ve yasaldır. Türkiye’de 1995 yılından beri kurulan bu firmalardan birçoğu kapanmakla birlikte şu anda 28 adet ikrazat firması bulunmaktadır.

İkrazat firması kurulabilmesi için Hazine Bakanlığından onay alınmalıdır. Fakat Hazine Bakanlığı bu onay işlemine son vermiştir ve yeni bir ikrazat firması kurmanın hiçbir olanağı yoktur. Çünkü artık her türlü kredi işlemlerini yani borç verme işlemlerini bankalar üstlenmişlerdir. Bunun yanı sıra ikrazat firmalardan olduğunu ifade ederek birçok vatandaşın dolandırılmasına da sebep olmuştur. Zaten tüm bu sonuçların önüne geçmek için ikrazat onay belgeleri kişilere verilmiştir. Yani bu onaylar isim üzerine verilir ve buna binaen de devredilemez özelliktedir.

Resmi ikrazat firmalarının hiçbirinin sonunda A.Ş ibaresi bulunmamaktadır. Kendisini yasal bir firma olarak tanıtan kişileri bu şekilde ayırt edebilirsiniz. Bu kişilerin hiçbir onayı ve belgesi bulunmamaktadır.

Peki, resmi ikrazat firmalarında ne gibi işlemler yapılır?

Böyle işlemlere bankalar haricinde resmi bir kurum kurulmasının sebebi, çek ve senet gibi durumların gayri resmî yollardan halledilmesinin önüne geçmektir. Aynı zamanda kişilerin birbirlerine borç para verme durumlarının da kontrol altına alınması ve bunun da yasal yollardan yapılmasını sağlamaktır. Bahsettiğimiz 28 ikrazat firmasından gönül rahatlığı ile borç alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu resmi ikrazat firmalarının büyük çoğunluğu İstanbul’dadır. Geçmişte bu işlemleri gerçekleştiren ikrazat firmaları günümüzde yalnızca çek ve senedin nakite çevrilmesi işlemini yürütürler. Bu nedenle senet ile borç para verme işlevleri kalmamıştır. Bir firmanın resmi olarak ikrazat firması olup olmadığını bu noktadan da ayırt edebilirsiniz.

 

 1. Kredi ve kredi kart borçlarımı ödemek için 17.000 liraya ihtiyacım var 4 bankaya borcum var devlet hastanesinde çalışıyorum 17 yıldır aynı yerdeyim düzenli işim var ama bankalara çok yüksek fiat oduyorum bir yere borçlanmak istiyorum kredimi gecikmeli odediğim için bankalar kredi vermiyor bana yardımcı olursanız teşekkür ederi acil

 2. Acil olarak kredi ve kredi kartı bocum var 40000 bin tl ye ihtiyacım var aylık 1500 tl kazanıyorum haciz işlemleri baslamadan cozmek ıstıyorum mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

 3. iyigünler acil 30000ihtiyacım var borçlarımı kapatıp tek biyere ödeme yapmak istiyorum mimarım özel bi sektörde çalişiorum acil yanıt vermenizi bekliuorum (istanbulda yaşiyorum

 4. merhaba istanbulda oturuyorum,10 000 tl ye ihtyacım var 1 ayda ödeyebilirim,kendi işim yalnız dükkanım yandıktan sonra sıkıntılar yaşadım,eğer cumaya kadar bu parayı bulamazsam istemediğim halde kendime ortak almak zorunda kalıcam,yerim işim mevcuttur

 5. devlet memuruyum kredi çekmeme yardımcı olacak veya kredi verebilecek dolandırıcı olmayan yani önden 1 lira bile vermem gerekli komisyonunu alacak kişiler varsa bekliyorum

 6. kanunı takip borcumu kapatmak ve ihtiyacımı karsılamak için 40000 tl ihtiyacım var 3100 tl maasım var kamuda calışıyorum

 7. Merhaba 15.000 tl ye ihtiyacım var bu vesile ile burdayım bende sadece 1/2 ay banka gecikmisligim var borçlarımı tek bir çatıda toplamak için çözümler aramaktayım ilginiz için teşekkür ederim şimdiden .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir