Yurtdışında Geçerli Olan Kredi Kartları

Bankacılık sisteminde, visa ve mastercard şeklinde kredi kartları kullanılmaktadır. İki kart da yurt içinde sorunsuz kullanılmaktadır. Fakat yurt dışında mastercard kullanmak isterseniz, kartı veren bankaya başvurarak kartı yurt dışı kullanıma açmalısınız. Bankanın kartı dış kullanıma açması yeterlidir. Visa kartlarda ise bankaya başvurmaya gerek yoktur. Visa kartlar, yurt dışında kullanıma açıktır. Bu kartları yurt dışında kullanırken, bankanın belirlediği şartlara uymak zorunluluğu vardır.

YURT DIŞINDA KULLANILAN KREDİ KARTLARI

Visa kartların bankalara göre isimleri değişebilmektedir(American Experss). Fakat kullanım şartları hemen hemen aynıdır. Yurt dışında kullanılan kartlar nakit çekimlerde de kullanılabilir. Bu kullanımlar bankalar tarafından farklı olarak ücretlendirilebilir. Yurt dışına çıkmadan kartlarla ilgili bankalarla irtibata geçmek faydalıdır. Her bankada hizmet ücretleri farklı olduğundan, kart sahibi bir süprizle karşılaşmamak için bilgi almalıdır.

Yurt dışı kullanıma açık kartların yıllık aidat ücretleri de yüksek olabilmektedir. Bu kartların limitleri de yüksek olmaktadır. Bankalar bu tür kartları çok iyi çalıştıkları müşterilerine vermektedirler. Bilinçli kullanılan bu kartlar müşteriler için çok büyük bir kolaylıktır. Kredi kartı da insanların kullandıkları finansal argümanların başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir