Kredi Veren Özel Kuruluşlar

Kredi veren özel kuruluşların başında bankalar gelmektedir. Özel bankaların ana amaçlarından biri kredi vermektir. Bankaların size kredi verebilmesi için düzenli bir geliriniz olmalı, geçmişinizde ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız önemlidir. Kara listeye giren biri 5 yıl boyunca kredi kullanamaz.

Türkiye ve dünyada krediyi sadece bankalar değil çeşitli “bireysel kredi veren özel şirketler” bulunmaktadır. Faktoring şirketleri, özel finans kurumları bu özel kuruluşlar arasındadır. Ancak bu kuruluşlardan kredi çekmenin prosedürleri  bankalar gibi değildir. Her özel finans kurumu kendi faiz oranlarını sunacağı gibi ayrı istek ve talepleri de olabilmektedir. Bu nedenle burada önemli olan hangi krediyi ne için istediğinizdir. Burada sizin kredibiliteniz çok önemli bir faktördür. Kredi veren vakıflarda vardır ancak burada kullanılacak olan kredinin toplum yararına olması gerekmektedir.

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

Faktoring şirketleri çek karşılığında kredi kullandırmaktadır. Burada ödeme almanız için istihbarat bilgilerinizin iyi olması gerekmektedir. Sürekli aynı faktoring firmasıyla çalışan firmalara farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Faktoring şirketi sizden şirketinizle ilgili bilgeleri detaylı isteyebilir. Kredi Veren Faktoring firması sizin finansal anlamda sıkıntıda olduğunuz istihbaratını alırsa çekinize ödeme yapmayabilir.

Bunun dışında kredi veren finans şirketleri olarak internet üzerinde bir çok daha az kurumsal firmalar vardır. Bunlar daha çok kredi danışmanlığı kapsamında çalışsa yine de arada alternatif yöntemlerle kredi sağlayanları vardır. Sitemizde bu tarz şirketleri bir çok sayfamızda vermişizdir yahut aşağıdaki kaynak linkten de bakabilirsiniz.

Borç Veren Finans Kurumları

Bankalar borç veren finans kurumlarının başında gelir. Günümüzde de birçok banka olduğu için, en sık duyulan ve bilinen finans kurumu bankadır. Fakat bankalar dışında da borç veren finans kurumları bulunmaktadır. Bu kurumları bilmek için belli uğraşlarınız olmalı ya da acil paraya ihtiyaç duymalısınız. Çünkü her yerde karşınıza çıkacak kurumlar olduğunu söyleyemeyiz.

Bankalar haricinde kredi veren kurum sayısı çok fazla değildir. Fakat çeşitlendirilebilecek kadar çoktur. Borç veren finans kurumlarına örnek olarak şunları verebiliriz;

  1. Acil 40.000 TL nakte ihtiyacım var. Emekliyim ve çalışıyorum. 48 ay vadeyle geri ödeme yapabilirim. Bana ulaşırsanız sevinirim.

  2. Selam acil nakit ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla aylık gelirim 2000 tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir