Sahibinden Kredi Kartı Taksit Seçenekleri

    Gelişen teknoloji ile birlikte kullanım alanı açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan internet aracılığı ile neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı bir tık yöntemi ile kolaylıkla yapabilmekteyiz. Artık alışverişin bile online yöntemler ile  yapılabilmesi internet kullanımını oldukça arttıran etkenler arasında bulunmaktadır.

Peki nasıl yapılır bu alışveriş?

     İlgili alışverişleri yapabilmek adına öncelikli olarak internet üzerinden ödeme yapılabilecek bir araç olan,yalnızca banka kurumları aracılığı ile belirli şartların uygun bulunması halinde kişilere verilebilmekte olan,ilgili finans kurumunun en gözde ürünleri arasında bulunan kredi kartının olması gerekmektedir ve ilgili kartın banka kurumlarına ait müşteri hizmetleri aranarak şifre talebinde bulunulmalı ve online işlem yapabilme özelliği sağlanmakta olan mail order işleminin açılması gerekmektedir. Böylelikle kolaylıkla  online alışveriş olanağına sahip olan bireyler ihtiyaç duydukları ürünleri trendyol, markafoni, dekarazon, ikea, sahibinden.com gibi alışveriş sitelerine giriş yaparak satın al butonuna tıklandıktan sonra kişiye ait kart üzerindeki 16 haneli kart numarası yine ön yüzdeki son kullanma tarihi ve arka yüzdeki cv adı ile bilinmekte olan güvenlik kodunun son 3 hanesi giriş yapılarak kartta yeterli bakiyenin bulunması durumunda tamam butonu ile alım işlemi gereçekleştirilmiş olmaktadır.

Taksit İmkanı Sunulabilir Mi?

Evet sunulabilmektedir. Kredi kartlarının en önemli  özelliği niteliğinde olan alışverişler sırasında ödenecek olan ücretin peşinat olarak değil taksit imkanları sunularak genellikle  3 yada 6 aya kadar bölünebilmesi olanağını internet üzerinden yapılan online işlemlerde de sağlanmaktadır. Her banka kurumu tarafından ayrı ayrı taksit imkanları sunulmaktadır. Ayrıca ilgili imkanlar alışveriş yapılmakta olan siteye göre de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin sahibinden.com sitesinden yapılan ürün alımlarında Garanti Bonus,Flexi,Money Bonus,Miles&Smiles kredi kartı,Sanal kartlar,Deniz Bonus,Teb Bonus,ING Bonus,Şeker Bonus,Burgan Bonus,Akbank Bonus,ICBC Turkey Bank Bonus gibi kartlar ile 4 yada 6 aya kadar taksit olanakları sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir